CORONA VİRÜSÜ ORTAM DEZENFEKSİYONU

Corona (Korona) virüsü nedir?

Corona (Korona) virüsü hayvanlar arasında görülen bir virüs grubudur. Olağan dışı nadir durumlarda hayvandan insana bulaşabilir. Corona virüs grupları insanlarda soğuk algınlıklarına sebebiyet verir.

2020 yılı salgın olarak baş gösteren Covid-19 ölümcül bir coronavirüs tipidir.

Corona / Covid-19 (Korona) virüs nasıl çıktı ?

Corona (Korona) virüsü ilk olarak Çin’ de Guandong eyaletinde tespit edildi ve vakalar görülmeye başlandı. Nasıl çıktığı ile ilgili net bir teşhis konulamamaktadır. Bilim insanları yoğunlukla yarasa yada yılandan bulaştığını öngörmektedir.

Corona (Korona) virüsü nasıl yayıldı?

Corona virüsünün ilk olarak tespit edildiği Guandong eyaletinde salgın haline geldi. Hayvanlarla insan temasından ve sonrasında da insandan, diğer insanlara bulaşmıştır.Corona / Covid-19 (Korona) virüs nasıl bulaşır ?

Corona virüsü ortam dezenfeksiyonu

Corona virüs nefes yoluyla, vücut salgılarına temasta, enfekte olan hastanın öksürme yada hapşırmasına maruz kalmalarda, hasta ile el sıkışılması ve enfekte olan ellerle yüze, göze temasta, hasta ile aynı ortamda uzun süre kalarak rahatlıkla bulaşabilir. Coronavirüs yoğunlukla dış ortama dayanıksızdır fakat bu gün Covid – 19 ‘un bulaşması ve dış ortama dayanıklılığı süresi maalesef ki bilinememektedir.

Corona / Covid-19 (Korona) virüsü belirtileri nelerdir ?

Burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, uzun süreli ateş ve baş ağrısı Corona virüs Covid – 19 belirtileridir. Bu semptomlar görüldüğünde mutlaka en yakın sağlık merkezine başvurulmalıdır. Corona virüsü nasıl belli olur ve benzer soruların cevabının netliği için, semptomların görülmesi anında acil olarak en yakın sağlık merkezine başvurulması ve kan örnekleri verilmesi gerekmektedir.Corona Covid-19 dezenfekte

Corona virüsü nasıl korunulur ? Corona virüsü önlemleri nelerdir ?

Corona (Covid-19) (Korona) virüsü korunma yöntemleri nelerdir ?

1: Corona virüsü ortam dezenfeksiyonu salgın esnasında ve sonrasında düzenli periyotlarla yaptırılmalıdır. Corona virüs Covid – 19 dezenfeksiyonu haftalık – 15 günlük yada 30 günlük periyotlarla yapılmalıdır. Corona virüs Covid – 19 un (2020 / 03) tarihi ve öncesiyle herhangi bir aşısı, tedavisi ya da ilacı bulunmamaktadır.

Bu sebeple önlemler ve tedbirler alınması gerekmektedir. Bu önlemlerin en başında yaşam alanımızın, araçlarımızın, çalışma alanlarımızın, vakit geçirdiğimiz tüm kapalı ortamların temizlik, dezenfeksiyon ve sanitasyonun yapılması gerekir.

Corona (Korona) virüsü ortam dezenfeksiyonu ile hijyenik bir ortam sağlanır ve periyodik ortam dezenfeksiyonu ile mevcut ve var olacak risk minimize edilir.

Korona virüsü ilaçlama ile Korona virüsü ortam dezenfeksiyonu yöntem ve metotları farklılıklar gösterir. Ortam dezenfeksiyonu ve sanitasyonu hizmeti ile gözle görünmeyen patojen, bakteri ve mantar grupları yok edilip, sağlıklı bir kullanım alanı sunulur. Covid – 19 virüsüne direk temas edecek bir ilaçlama yöntemi bulunmamaktadır.

Bu sebeple mevcut riski minimize etmek ve bakteri üremesini engellemek için mutlaka Corona virüsü ortam dezenfeksiyonuyaptırılmalıdır. Ortam dezenfeksiyonu hizmeti ile zarar verecek mikroorganizma sayısı azaltılır ve dezenfeksiyon periyotları ile yok edilir.

Corona virüsü ortam dezenfektasyonu; 5, 15, 30 günlük periyotlar ile yaptırılabilir. Corona virüsü ortam dezenfektasyonu hizmeti periyodik tercihlerinizde çalışan sayısı, insan giriş çıkış miktarı, ortamın kirliği göz önüne alınarak yapılmalıdır.

Corona (Korona) virüsü ortam dezenfeksiyonu yöntem ve metotları farklılıklar gösterebilir. Korona virüsü ortam dezenfeksiyonu hizmetinde saf ozon, nötralize edilmiş ozon, hidrojen peroksit ve türevleri kimyasallar kullanılır.

Bu hizmetlerde kullanılan ekipmanlar nötralizatör, jeneratör ve Ulv pülverizatördür. Tüm ekipmanların sonunda Korona virüsü ilaçlaması sisleme metodu ile sonlandırılır.

2: Ortam dezenfeksiyonu hizmetiyle birlikte bireyin kendi kendine alması gereken tedbirlerde bulunmaktadır.

Mümkün olduğunca kalabalık yerlere gidilmemeli, direk temastan kaçınılmalı, ellerin sürekli su ve sabunla yıkanması, kirli ellerle yüze ve gözlere temastan kaçınılması, riskli bireylerin maske takması, yeterli sıvı alınmalı, uyku düzeni oturtulmalı ve dinlenilmelidir.

3: Çok sık aralıklarla temas edilen direk objelerin, dezenfekte ürünleriyle temizlenmesi.

Korona virüsü ortam dezenfeksiyonu

Corona (Korona) virüsü ortam dezenfeksiyonu; konusunda uzman, tüm yetki ve sertifikalara sahip kurumlara uygulatılması gereken bir hizmettir.

Corona virüsü temizleme ve corona virüsü dezenfeksiyonu; Corona ortam dezenfeksiyonu hizmeti alan kurum ile hizmeti veren kurumun ortaklaşa yapması gereken bir yöntem olmalıdır. Yani Corona virüsünden arındırma hizmeti, sadece ortam dezenfeksiyonu ile mümkün değildir. Kuruluşların kendi içlerinde de her gün yaşam alanlarını, temizleyip dezenfekte etmesi gerekir.

Corona ortam sterilizasyonu ve kendi bünyenizde yaptığınız tüm temizlik faaliyetleri genel olarak tedbir amaçlıdır. Sağlık bakanlığı dahil tüm yetkili kurumlar önlem alınması ve gerekli tedbirleri belirtmişlerdir.

Yöre Çevre Sağlığı; T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI, İL SAĞLIĞI VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yetkilendirilmiş, izin belgelerine sahip firmadır! Firmamız tüm Türkiye genelinde geniş servis ağıyla değerli müşterilerine profesyonel dezenfeksiyon ve sanitasyon hizmeti vermektedir. Personellerimizin mesleki yeterlilik belgeleri, portör muayene raporları, hijyen belgeleri, yüksekte çalışabilir raporları, iş güvenliği sertifikaları eksiksizdir.Vip hizmetlerin tümü marka tescilleri ile korunmaktadır. Firmamız hizmetleri İSO kalite yönetim sistemi standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.


Corona virüs ortam dezenfeksiyonu talepleriniz için lütfen temsilcinizden randevu talep ediniz.

0258 242 40 48 – 0258 264 73 94

YÖRE TARIM İLAÇLAMA

Bize Ulaşın

  • Adres: Sırakapılar Mah. 1789 Sokak No:7 DENİZLİ

  • Telefon: 0258 242 40 48 – 0258 264 73 94

  • E mail: info@yorecevresagligi.com

Takip Edin